Tak jestem introwertykiem

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
jvir
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:50
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Tak jestem introwertykiem

Post autor: jvir »

Tak jestem introwertykiem nawet bym rzekł, że introwertyzm jest u mnie bardzo mocny mam 24 lata. Nie gadam za dużo, a praktycznie minimum, bo zbyt wielu mówi, a za mało słucha. Lubię słuchać za to ciekawych historii i przemyśleń i śmiać się z rzeczy z których często się nie powinno :D Zamiast imprezy wybiorę dobrą książkę, spacer po lesie lub niezły film/serial. Nie mam praktycznie żadnych znajomych. Czasem mi brakuję chociażby jednej takiej osoby z którą mógłbym na przykład coś obejrzeć, pogotować wyjść na spacer. Jestem otwarty na nowe znajomości, bo wierze że na tym forum jest naprawdę wielu wspaniałych ludzi z którymi będę mógł nawiązać jakąś więź. Czy to jesteś kobietą, czy mężczyzną nie ważne. Śmiało możesz do mnie napisać. Na początku może trudno jest mi utrzymać rozmowę, ale dam z siebie wszystko.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Tak jestem introwertykiem

Post autor: Azalea »

jvir pisze: 29 paź 2021, 14:12 Tak jestem introwertykiem nawet bym rzekł, że introwertyzm jest u mnie bardzo mocny mam 24 lata. Nie gadam za dużo, a praktycznie minimum, bo zbyt wielu mówi, a za mało słucha. Lubię słuchać za to ciekawych historii i przemyśleń i śmiać się z rzeczy z których często się nie powinno :D Zamiast imprezy wybiorę dobrą książkę, spacer po lesie lub niezły film/serial. Nie mam praktycznie żadnych znajomych.
Też uważam, że zbyt wielu mówi za dużo, a za mało słucha. Lub inaczej- potrafi słuchać, bo to istotne ;) Mam z resztą podobnie jak Ty, mam " mocny" introwertyzm ;)
jvir pisze: 29 paź 2021, 14:12 Czasem mi brakuję chociażby jednej takiej osoby z którą mógłbym na przykład coś obejrzeć, pogotować wyjść na spacer. Jestem otwarty na nowe znajomości, bo wierze że na tym forum jest naprawdę wielu wspaniałych ludzi z którymi będę mógł nawiązać jakąś więź.
To myślę, że jesteś w dobrym miejscu. Dużo tu podobnych osób co najistotniejsze introwertyków, którzy jak się nierzadko okazuje są do siebie bardzo podobni w wielu kwestiach ;)
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
ewamala4
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 8:20
Płeć: kobieta

Re: Tak jestem introwertykiem

Post autor: ewamala4 »

Hej. Ja też mam podobnie. Nie lubię hałasu wolę spacer i książkę lub film. Malo mówie. Nie pracuje zawodowo formalnie jestem opiekunem osoby niepelnosprawnej. Syn ma 13 asperger wychodzi na prostą i mamy już prawie nie potrzebuje. Ja przez poswiecenie sie dzieciakowi prrzez wiele lat nie mialam szansy nawiązaćjakiejs glebszej relacji z kimkolwiek. wOprócz rodziców i męża nie mam nikogo ani z kim pogadać.Ludzie pewnieppatrza na mnie jak na outsidera.Niby nie potrzebuje dużo innych osób ale czasem człowiek chcialby mieć z kim pogadać o czymkolwiek.
ODPOWIEDZ