Potrzeba kontaktu w przypadku problemów

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
basiabasia
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2021, 13:08
Płeć: kobieta

Potrzeba kontaktu w przypadku problemów

Post autor: basiabasia »

Hej,
Mam pytanie. Czy macie potrzebę kontaktu z bliskimi osobami lub partnerem jeżeli mierzycie się z poważnymi problemami?
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Potrzeba kontaktu w przypadku problemów

Post autor: Azalea »

Myślę, że większość ludzi potrzebuje i ceni sobie kontakt tym bardziej w przypadku problemów, kiedy wówczas można się jeszcze poradzić. Ale sytuacja nie zawsze jest taka oczywista. Nie każdy ma osobę do takiego kontaktu. Wówczas trzeba sobie radzić samemu. Z resztą nie zawsze warto radzić się innych w takich sytuacjach.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
basiabasia
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2021, 13:08
Płeć: kobieta

Re: Potrzeba kontaktu w przypadku problemów

Post autor: basiabasia »

Dziękuję za Twoją odpowiedź.
A jak reagować, gdy introwertyk mówi, że potrzebuje czasu, żeby sobie poradzić z problemami? Kontaktować się i dawać znać o tym, że nie jest sam czy raczej dać ten czas skoro już zdobył się na to, że poinformował o takiej potrzebie?
Bo być może faktycznie woli być sam, a może nie chce okazywać słabości.
Sama nie lubię rozmawiać o tym co tkwi głęboko we mnie, ale nie lubię zostawiać ludzi bez pomocy...
basiabasia
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2021, 13:08
Płeć: kobieta

Re: Potrzeba kontaktu w przypadku problemów

Post autor: basiabasia »

Dziękuję za odpowiedź. Temat już nieaktualny. Osoba, o którą się martwiłam nie zasłużyła na to.
Mimo wszystko życzę wszystkim Spokojnych Świąt.
ODPOWIEDZ