Introwertyzm a (nie)pełnosprawność.

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Arink
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2021, 14:01
Płeć: nieokreślona

Introwertyzm a (nie)pełnosprawność.

Post autor: Arink »

Tak naprawdę nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat ponieważ wychodzi on poza ramy. Temat odważny, o którym się nie mówi. Ja musiałem dojrzeć do tego żeby poruszyć sprawę niepełnosprawności a introwertyzmu. Normalnie mieszanka wybuchowa. Ciężko jest być introwertykiem, a jeśli do tego dodamy niepełnosprawność...ach czasem brakuje sił. Ja posiadam MPD, nic specjalnego wiele tysięcy dzieci to ma. Mimo to nie narzekam mogło być gorzej😉. Zapraszam do dyskusji, chociaż wolałbym żeby nie było wielu komentarzy.

„Przychodzi w życiu człowieka czas, kiedy dźwiga krzyż naciągnięty bólem, cierpieniem, niespełnionymi marzeniami, brakiem radosnych perspektyw. Często ten krzyż go przygniata, ciężko jest wtedy wstać, znaleźć sens dalszej egzystencji. Ale ja ci mówię, wstań i walcz. To twoje życie, twój największy skarb.”
ewamala4
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 8:20
Płeć: kobieta

Re: Introwertyzm a (nie)pełnosprawność.

Post autor: ewamala4 »

No nie jest łatwo ja mam syna z spektrum autyzmu. Też jest introwertykim jak ja i nie jest łatwo. Ciężko jest w tym w pewien sposób pokreconym świecie.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwertyzm a (nie)pełnosprawność.

Post autor: Rafael »

Ja mam potrójną niepełnosprawność i jestem intro efekt jest taki, że przez ostatnie 5 lat nie miałem kontaktu z nikim zarówno w realu jak i w necie. Teraz się trochę lepiej poczułem, to postanowiłem się deczko zaktywizować.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ