Mapy dusz, geografia poglądowa - literatura

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
abandon
Intronek
Posty: 53
Rejestracja: 03 lip 2022, 20:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFPT

Mapy dusz, geografia poglądowa - literatura

Post autor: abandon »

Czyli antynomia poszukiwania zrozumienia zjawisk w ludziach przez ludzi ; czyli książki literalnie mogące pomóc Wam poszerzyć horyzont spojrzenia na pojęcia osobowości, wartości, .. Wszystkiego i niczego. Może się przyda.. Może NIE.
Jednej rzeczy trzeba się wystrzegać w tych sprawach: ciasnej małostkowości, pedanterii i tępej dosłowności. Wszystkie rzeczy są powiązane, wszystkie nici uchodzą do jednego kłębka. Czy zauważyliście, że między wierszami pewnych książek przelatują tłumnie jaskółki, całe wersety drgających, spiczastych jaskółek? Należy czytać z lotu tych ptaków...
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapy dusz, geografia poglądowa - literatura

Post autor: Rafael »

Może bym coś dopisał, gdybym coś rozumiał, z tego co napisałaś.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
abandon
Intronek
Posty: 53
Rejestracja: 03 lip 2022, 20:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFPT

Re: Mapy dusz, geografia poglądowa - literatura

Post autor: abandon »

Rafael pisze: 06 lip 2022, 19:23 Może bym coś dopisał, gdybym coś rozumiał, z tego co napisałaś.
Nie wiem, dlaczego nie rozumiesz. Po polsku napisałam. Wrzucę dzisiaj listę to może Ci się rozjaśni.
Mam nadzieję że nie tylko ja wrzucę. Chętnie przejrzę z czego Wy czerpiecie))
Jednej rzeczy trzeba się wystrzegać w tych sprawach: ciasnej małostkowości, pedanterii i tępej dosłowności. Wszystkie rzeczy są powiązane, wszystkie nici uchodzą do jednego kłębka. Czy zauważyliście, że między wierszami pewnych książek przelatują tłumnie jaskółki, całe wersety drgających, spiczastych jaskółek? Należy czytać z lotu tych ptaków...
ODPOWIEDZ