Wybaczenie

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Nieciekawa
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2021, 6:26
Płeć: kobieta

Wybaczenie

Post autor: Nieciekawa »

Witajcie.
Czy umielibyście wybaczyć partnerowi/partnerce gdyby Was upokorzyła na jakiejś grupie na FB?
Czy z czasem Wasza złość by zmalała? Jakich przeprosin byście oczekiwali? Czy gdyby partner/partnerka prosili o jeszcze jedną szansę - dalibyście? Czy kompletnie odcięli byście się od takiej osoby?
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Wybaczenie

Post autor: Introja »

Hm no to zależy od tego jaka by to była sytuacja, w jaki sposób upokorzył. Mógłby ponarzekać w złości, ale na pewno nie wyśmiewać, obsmarować konkretnie, bo to i niedojrzałe i nielojalne. Myślę, że wybaczyłabym, ale z zaufaniem byłby problem
Nieciekawa
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2021, 6:26
Płeć: kobieta

Re: Wybaczenie

Post autor: Nieciekawa »

W komentarzach pod jakimś postem widać że pomiędzy Wami jest jakieś spięcie - jeden nie wierzy drugiemu w uczucia którymi go darzy . Więc Ty piszesz pożegnalnego posta, opuszczasz grupę, a na partnera/partnerkę wylewa się fala hejtu od pozostałych grupowiczów. Czy takie coś byście wybaczyli - że ktoś Was tak oczernił bo Wasza druga połówka uniosla się honorem?
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 645
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Wybaczenie

Post autor: Fire »

Przede wszystkim. Każdy problem w relacji dotyczy DWOJGA osób. Tylko i wyłącznie. Nie bawcie się w publiczne gry i gierki. Myślę, że można wybaczyć ale trzeba porozmawiać szczerze. We dwoje. I najlepiej na żywo. Net to net. Nie polecam ufać do końca.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wybaczenie

Post autor: intbrun »

nic nie zrozumiałem. Ale mam wrażenie że powyższe niewiele ma wspólnego z uczuciem, zaś status na fb jest w tym wszystkim najważniejszy. Prawdziwe problemy z wirtualnego świata. Zimny prysznic i poprzebywać trochę w realu.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 645
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Wybaczenie

Post autor: Fire »

Pojechałeś ostro intbrun ;)
Nieciekawa
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2021, 6:26
Płeć: kobieta

Re: Wybaczenie

Post autor: Nieciekawa »

No właśnie. W realu. Idealne spostrzeżenie.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybaczenie

Post autor: Rafael »

Nie mam partnerki i nie piszę na facebook`u, ale kiedyś miałem i pisałem, zatem mogę to sobie wyobrazić.
Ta zależy, czy to co by napisała byłoby prawdą, czy oszczerstwem, i czy by to był drobiazg, czy jakoś wrażliwa informacja. Gdyby to była prawda i drobiazg, to nawet bym się obraził, więc nie byłoby co przebaczać.
Gdyby to było oszczerstwo i dotyczyło bardzo poufnych spraw to pewnie bym zaproponował rozstanie, bo niebezpiecznie przebywać z taką osobą. Pozostałe przypadki, gdzieś pomiędzy tymi skrajnymi reakcjami.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Kinio
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 08 cze 2022, 16:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wybaczenie

Post autor: Kinio »

Tak jak wspomniała Fire, związki działają w obie strony poprawnie albo nie działają wcale a do poprawnego działania wymagana jest komunikacja. Już pomijając Facebooka, w przypadku jakiegokolwiek upokorzenia trzeba zadać sobie i partnerowi pewne pytania: Dlaczego ja definiuje coś jako upokorzenie i czy nie jestem w błędzie? Jeżeli nie, to czy mój partner definiuje to co zrobił jako coś co mnie upokarza? Jeżeli tak, to dlaczego zdecydował się mnie upokorzyć? Itd. Jeżeli nie można się w rozmowie dokopać do odpowiednich wniosków to znaczy, że po prostu się nie rozumiecie na takim najbardziej fundamentalnym poziomie i kontynuacja takiego związku nie ma sensu.
"Hope is heavy and uncomfortable, but it's also our greatest responsibility."
literatka3
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 03 mar 2020, 23:24
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Wybaczenie

Post autor: literatka3 »

Raczej nie, aczkolwiek trzeba rozmawiać.
ODPOWIEDZ