O czym rozmawiają ludzie jak się spotkają

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: O czym rozmawiają ludzie jak się spotkają

Post autor: patha »

Myślę, że ludzie szukają punktów wspólnych, tego co ich łączy. Najłatwiej znaleźć temat poprzez wspólne doświadczenie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: O czym rozmawiają ludzie jak się spotkają

Post autor: Rafael »

patha pisze: 19 paź 2023, 22:13 Myślę, że ludzie szukają punktów wspólnych, tego co ich łączy. Najłatwiej znaleźć temat poprzez wspólne doświadczenie.
A ja się staram nawiązywać kontakty z ludźmi różnymi ode mnie. :)
Z jak najmniejszą ilością punktów wspólnych. Może z innej kultury, zakątka świata, o przeciwnych cechach i płci itd.
Takie znajomości są najciekawsze. :ok:

Niestety najczęściej bez wzajemności, bo tak jak piszesz ludzie szukają sobie podobnych, niosących wspólne doświadczenia.
Czego ja niezmiennie pojąć nie mogę, przecież to strasznie nudne na dłuższą metę.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 532
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: O czym rozmawiają ludzie jak się spotkają

Post autor: jubei »

A nie pisałeś kiedyś, że interesuje Cie poznawanie ludzi tak po prostu?

Wydaje mi się, że w poznawaniu ludzi chodzi o to, że liczy się na spotkanie kogoś z kim można nawiązać dłuższe relacje. Koleżeństwo, przyjaźń, związek.

Czasem się poznaje się zupełnie odmienne osoby, ale to z przypadku, można pogadać na koncercie, przy piwku, itp, ale potem się rozchodzimy.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: O czym rozmawiają ludzie jak się spotkają

Post autor: Rafael »

jubei pisze: 23 paź 2023, 9:35 A nie pisałeś kiedyś, że interesuje Cie poznawanie ludzi tak po prostu?
Tak faktycznie u mnie od pewnego czasu jest. :)

Jednak to dotyczy takich przelotnych znajomości, których ja mam jako osoba niepełnosprawna wiele. Bywa, że i kilkanaście nowych osób dziennie poznaje. :facepalm:

Prawdopodobnie jakieś dwa lata temu rozpocząłem bardzo powolny powrót do mojej dawnej ekstrawertycznej osobowości. :o

Z drugiej strony z doświadczenia wiem, że dłuższe i bliższe relacje wychodzą mi dobrze tylko z osobami skrajnie ode mnie różnymi. Częściej z kobietami, bo różna płeć też sprzyja odmienności.
A ta jest dla mnie atrakcyjna. :hug:
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ