O wszystkim i o niczym

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

Nareszcie sobota i niedziela, w końcu wolne i mam czas dla męża bo w tygodniu się mijamy i od rana debatujemy jaki film wieczorem oglądamy a i tak pewnie coś innego włączymy, ale lubię te nasze rozmowy wybory przekąsek do jakiego filmu,mówimy co kto na co ma ochotę, czego dawno nie widzieliśmy co nas śmieszy jaki poważny tytuł jest wart obejrzenia i póki co idziemy w kierunku czarno białych filmów.
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: ErnestPompka »

Dobry film w sobotni wieczór to przyjemna opcja. Ja się dalej katuje tym wiedźminem, z tą różnicą że za czołem wszystko od nowa na najłatwiejszym poziomie. Zobaczymy czy przejdę tą grę, bo mimo tego że to najłatwiejszy poziom i tak szybko można zginąć.
Jako że dziś była piękna pogoda to też się wybrałem na przejażdżkę rowerową. Ubrałem się na nią zbyt grubo bo mój termometr wskazywał 7C°, ale słoneczko tak grzało że realnie było znacznie więcej. Doładowałem się endorfinami teraz z czystym sumieniem mogę się lenić.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

Ja postawiłam na puzzle i wino na niedzielny spokojny wieczór, wczoraj była piękna pogoda więc trochę z mężem się zrelaksowaliśmy na powietrzu później zakupy pranie i sprzątanie żeby móc wieczorem spokojnie film zobaczyć a dzisiaj ciąg dalszy filmów i odpoczywania teraz mąż poszedł się zdrzemnąć a ja otwarłam butelkę wina i siadam do puzzli,mam całą noc bo przestawiam się na nocną zmianę, relaksik w samotności czas zacząć😊
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

Właśnie zakończyłam trudny dla mnie temat.
Moja jedyna przyjaciółka pod ponad 2 lat się nie odzywa i zablokowała mój numer,wiem że miała trudny okres w życiu i pewnie potrzebowała pobyć zdała ode mnie ale czułam się tym zraniona. Nigdy jej nie sprawdziłam, nie mówiłam niczego co mogło by ją urazić, zawsze to ja wyciągałam pierwsza rękę. Znałyśmy się od wielu lat ale przynajmniej parę razy w roku się spotykałyśmy. Zawsze był kontakt telefoniczny. Ostatnia rozmowa była o tym że musimy sie umówić i minął miesiąc dwa i zero odzewu więc zadzwoniłam, okazało się że zablokowała mnie( skąd wiem? Bo z numeru męża było połączenie a u mnie informacja że numer zajęty). Dzisiaj znalazłam jej konto na pinterest gdzie nadal jest aktywna i pożegnałam się po czym też zablokowałam jej numer. Nie było to łatwe dla mnie ale....nie chcę już żebrać o kontakt z kimś kto nie chce już mnie w swoim życiu. Moje aktualne grono Przyjaciół 1=mąż.
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Rafael »

Jaskolka pisze: 14 lis 2022, 21:24 Właśnie zakończyłam trudny dla mnie temat.
Moja jedyna przyjaciółka pod ponad 2 lat się nie odzywa i zablokowała mój numer,wiem że miała trudny okres w życiu i pewnie potrzebowała pobyć zdała ode mnie ale czułam się tym zraniona. Nigdy jej nie sprawdziłam, nie mówiłam niczego co mogło by ją urazić, zawsze to ja wyciągałam pierwsza rękę. Znałyśmy się od wielu lat ale przynajmniej parę razy w roku się spotykałyśmy. Zawsze był kontakt telefoniczny. Ostatnia rozmowa była o tym że musimy sie umówić i minął miesiąc dwa i zero odzewu więc zadzwoniłam, okazało się że zablokowała mnie( skąd wiem? Bo z numeru męża było połączenie a u mnie informacja że numer zajęty). Dzisiaj znalazłam jej konto na pinterest gdzie nadal jest aktywna i pożegnałam się po czym też zablokowałam jej numer. Nie było to łatwe dla mnie ale....nie chcę już żebrać o kontakt z kimś kto nie chce już mnie w swoim życiu. Moje aktualne grono Przyjaciół 1=mąż.
To przykre, że się tak skończyło. Ja też miałem wiele razy podobnie, że się ludzie na mnie obrażali, a ja nawet nie wiedziałem o co.
Tu nawet taki temat założyłem o tym.
viewtopic.php?t=3668
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Kosa13 »

Jaskolka pisze: 13 lis 2022, 20:07 Ja postawiłam na puzzle i wino na niedzielny spokojny wieczór
Masz jakąś ulubioną firmę produkującą puzzle? Do tej pory sięgałem przede wszystkim po polskiego Trefla, ale pomyślałem, że może spróbuję coś nowego? Warto? Trefl chyba najtańszy, ale zakładam, że nie najlepszy. Szykuje się spokojny urlop w domowym zaciszu, aż korci nabyć jakieś nowe puzzle ;)
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

Też trefl a co do innych to 3D puzzle polecam j...a i tu trochę tak dziwnie zabrzmi ale zbieram wszystkie 3D z Harrego Pottera, mam Hogward, ulica pokątna, chatka Hagrida, trzy miotły, Nora , express do Hogwardu, błędny rycerz😅
Obrazek
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

Kurczę, jest tyle lepszych opcji od pracy dzisiaj na nocce. Mogłabym wreszcie brwi sobie wyregulować, oczywiście z dodatkiem wina bo trzeba się znieczulić, maseczki na twarz nałożyć,posprzątać mieszkanie(z drugą połową butelki wina bo na trzeźwo tego burdelu nie ogarnę)a później iść spać. Potem wysłać męża po drugą butelkę wina bo brwi wyszły krzywo i wstyd tak wyjść(ta pierwsza butelka była błędem) i jeszcze raz posprzątać mieszkanie( bo pierwsze wino za mocno wlazło i sprzątanie kiepsko wyszło)....tyle możliwości....
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
AgrenR
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2022, 20:14
Płeć: mężczyzna

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: AgrenR »

Masz lekkie pióro Jaskolka😊 przyjemnie się Ciebie czyta. 👏
2 butelki wina to dawka bardzo przyjemna, nie tylko w weekend. Ostatnio sobie pozwoliłem po dwóch latach może wrócić do wina i posmakowało😉pobiegłem przed zamknięciem sklepu po 2 butelkę, sprząta się przyjemniej i muzyka lepiej wchodzi i chill lepszy niż po piwsku . Nie wiem jak by to było brwi regulować ale wierzę Ci na słowo, że też pomaga 😁
Oby nocka w pracy minęła Ci bezproblemowo i szybko A jutro byl dobry dzień. 😊
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: ErnestPompka »

Nocna zmiana potrafi wymęczyć człowieka, ale na szczęście dziś jest ostatnia nocka i można zacząć żyć jak normalny człowiek.
Zimno się zrobiło więc aktywność na świeżym powietrzu trochę trzeba ograniczyć, więc w łikend nie będzie rajzy na kole. Zamiast tego na gotuję sobie rosołku bo coś mnie ryma chyto.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

Ja dzisiaj zrobię na obiad palatele( mielone raz mi nie wyszły i powstało nowe danie 😂) jak ktoś chętny podam przepis. Szybkie smaczne i łatwe😝
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

@AgrenR a dziękuję, czasem mi się zdarza przelać słowa zanim umkną mi z głowy i wtedy wychodzi to jak wyżej😊. Nocka jak to nocka od 4 już była ciężka ale 16 zleceń zrobiłam to nie jest tak źle teraz powrót do domu z przesiadkami i w domu będę o 7.

@ErnestPompka na ryma najlepszo jest wodzionka i mnie w domu robiło się ją z bulionu rosołowego i dużo czosnku (bo słyszałam jeszcze wersję że robi się na smalcu ale nawet nie chcę sobie tego wyobrażać)😊.
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: ErnestPompka »

Wodzionke na smalcu to sobie raczej odpuszczę niech zostanie w strefie wyobraźni. Ale rosołek i syrop z pędów sosny na pewno mi pomoże. No i brzmi smacznie. Co do czosnku to u mnie w kuchni górują trzy podstawowe: czosnek, cebula i chili. Bez tego nie wyobrażam sobie gotowania, nawet jestem w stanie odpuścić sobie sól, ale bez odrobiny pikanterii nie ma odpowiedniego smaku.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

U mnie czosnek obowiązkowy ale nie mogę za ostrych dań jeść ale za to przyprawy kocham i eksperymenty w kuchni 😁
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Jaskolka »

Właśnie skończyłam ogarniać książki na regałach i doszłam do wniosku że potrzebuję nowego regału....nie mieszczą się... Idę otworzyć te wino bo brwi same się nie zrobią😂
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
ODPOWIEDZ