Wymarzone miejsce

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
astro93
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 22 sty 2011, 22:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

Wymarzone miejsce

Post autor: astro93 »

Opiszmy tu swoje wymarzone miejsca. Jeżeli moglibyście stworzyć skrawek swojego idealnego świata to jak by on wyglądał? Czy widzieliście kiedyś takie miejsce czy może jest ono na tyle wymyślone, że aż nierealne?
bo ja np mażę o ogromnej, ukwieconej łące na środku której rośnie wielki, stary dąb, na horyzoncie widać ogromny las i słychać delikatny szum rzeki, ciągle jest ciepło, w oddali po niebie pływają białe, kłębiaste chmury, ale całe niebo jest idealnie błękitne, słońce jest wysoko i powiewa delikatny wietrzyk poruszający liście, które dopełniają się w szumie z rzeką, słońce zachodzi bardzo długo niosąc za sobą pomarańczową poświatę, która oświetla chmury. W nocy niebo jest oświetlone milionem gwiazd, a na lekkim wzniesieniu stoi mała drewniana chatka, o której wiem, że to mój dom tak sobie to wyobrażam, miejsce w jakim mógłbym spędzić całe swoje życie i umrzeć tam w spokoju, miejsce które widzę jak zamykam oczy i trwam z wielką nadzieją, że kiedyś takie znajdę :D
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: Senyan »

Ech, nie potrafiłbym mieszkać w jednym miejscu, chyba, że planetę uznałby jako miejsce. Zastanawiałem się nad tym, lecz owa wymarzona lokacja nie została skończona. Na razie stworzyłem (w wyobraźni) 1/4 owej planety. Nic tu nie da opisywanie, przecież i tak każdy zwizualizuje to sobie inaczej niż ja. Jednak mogę powiedzieć, że to taka krzyżówka skrajnych klimatów ziemi. Z pustyni lodowej krajobraz przechodzi w pustynie zwykłą, gdzie słońce pali niemiłosiernie. Widać jeźdźca, tak to ja na wielbłądzie. Po chwili zwierzę znika, a ja lecę wysoko, podziwiając widoki.
Ląduję koło mojego domu (pałacu, żeby nie było jakichś lepianek psujących widok). Przyrządzam sobie kolacje, i idę poczytać przy jakiejś muzyce (ostatnio chillout, on rzeczywiście uspokaja). No i tak się jakoś toczy. Tylko brakuje tam jednego, jak zgadniecie o co mi chodzi to powiem dlaczego. :D

P.S. Jak się pisze zwizualizować, razem czy oddzielnie:?:
Awatar użytkownika
astro93
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 22 sty 2011, 22:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: astro93 »

Trochę mi to przypomina obraz z filmu "Niekończąca się opowieść" :D
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: Senyan »

astro93 pisze:Trochę mi to przypomina obraz z filmu "Niekończąca się opowieść" :D
Nie miałem okazji go oglądać(chyba). Dobry film? Jeśli tak to może się skuszę.
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: nikya »

Senyan pisze:Dobry film? Jeśli tak to może się skuszę.
Film dobry (mój ulubiony film w dzieciństwie), ale trzeba wziąć pod uwagę, że to raczej film dla młodszej widowni, nie wspominając o tym, że trochę lat już ma, co bardzo widać po efektach specjalnych.
Awatar użytkownika
Draupnir
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2011, 20:00
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: Draupnir »

Drewniana chatka na odludziu, zdala od wszelkiej cywilizacji (zaiste w praktyce takie mieszkanie było by zbyt trudne). Dużo zieleni, drzew, piękny las, jezioro a nad nim mgła. Cisza.
IKM
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2010, 20:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: IKM »

Obraz piękny, z tym że widzę jedno ale. W razie choroby śmierć. Nie, dziękuję. Wolę swoją anonimową komórkę w mrowisku ;]
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: leonidas »

Gdy ja zaczynam myśleć o takich rzeczach na myśl odrazu przychodzi mi ta piekna kraina z Avatara :)
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: s1a3p1a1 »

Mmm, było kilka takich miejsc, stricte fantasy. Np. "Boneyard" w "The Elder Scrolls V". Niedostępne, ciche. Dla mnie wymarzone miejsce, to takie, w którym można poświęcić czas prostocie - np. melancholii. Niewiele tego realnie, a umysł pracuje abstrakcyjnie, tak czy siak.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: highwind »

Dobra łopata nie jest zła.

Ja bym się aktualnie chętnie pobujał po jakimś cyberpunkowym mieście nocą, tylko takim mniej dystopijnym, bardziej neonowo-pastelowym. Anonimowość w tłumie, światła, ład aglomeracyjny skąpany w ludzkim chaosie. Pożyczyłbym sobie tylko czystego powietrza, tak na wszelki wypadek, jakby jednak w przyszłości jeszcze ten problem miałby być nierozwiązany.
https://www.youtube.com/watch?v=n4IPBiB7SF4

A w realu, aktualnie coś w zasięgu ręki - myślę sobie o sobotnim śniadaniu w knajpie z szybami wychodzącymi na ulicę:
https://coub.com/view/4mo3z

Wiele mi do szczęścia nie potrzeba. W wakacje pomyślimy o morskich falach...
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: Coldman »

highwind pisze: 20 lut 2018, 21:59

Ja bym się aktualnie chętnie pobujał po jakimś cyberpunkowym mieście nocą, tylko takim mniej dystopijnym, bardziej neonowo-pastelowym. Anonimowość w tłumie, światła, ład aglomeracyjny skąpany w ludzkim chaosie. Pożyczyłbym sobie tylko czystego powietrza, tak na wszelki wypadek, jakby jednak w przyszłości jeszcze ten problem miałby być nierozwiązany.
https://www.youtube.com/watch?v=n4IPBiB7SF4

Uwielbiam miasta nocą i ten klimat. Szczególnie azjatyckie metropolie są piękne.
Chciałbym być jak w tym teledysku
https://www.youtube.com/watch?v=2i2khp_npdE
Awatar użytkownika
Nuna
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Hong Kong

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: Nuna »

Coldman pisze: 21 lut 2018, 1:25 Uwielbiam miasta nocą i ten klimat. Szczególnie azjatyckie metropolie są piękne.
Chciałbym być jak w tym teledysku
https://www.youtube.com/watch?v=2i2khp_npdE
W tym teledysku to chyba jest Hong Kong? Przynajmniej niektóre ujęcia? Dla mnie też to ścisła czołówka na liście wymarzonych miejsc :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: Coldman »

Tak Hong Kong
Kocham azjatycką kulturę.
martuella

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: martuella »

Nagrzany słońcem piasek i szum morza. Wszystko jedno gdzie.
Awatar użytkownika
Kudlaty95
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:35
Płeć: mężczyzna

Re: Wymarzone miejsce

Post autor: Kudlaty95 »

Dla mnie takim miejscem byłby las połączony z małym jeziorem . Otaczająca mnie przyroda nikogo w promieniu 100km . Tylko ja i przyroda. Odżywiać się tym co sam upoluje . Cały rok mógłbym tak spędzać . To by było to😀.
ODPOWIEDZ