forum pada

W tym miejscu można wyrazić swoje zdanie na temat wyglądu portalu, a także zaproponować nowe rozwiązania, kategorie i poruszaną na portalu tematykę.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

Erebus_Querella pisze: 15 lut 2023, 0:08 Mamy 2023 a forum wciąż istnieje w co naprawdę wątpiłem. Chwala wam.
Dziękuję za uznanie. :)
Istnieje całkiem stabilnie, dzięki kilkunastu użytkownikom, którzy udzielają się w miarę regularnie.

Obecnie jest dość duża przewaga mężczyzn, co mnie osobiście dziwi, bo wiele tu tematów mieszczących się w ramach szeroko rozumianej psychologii. A to powinno przyciągać głównie kobiety. Nie brakuje też wątków romansowych, które drogie panie lubią najbardziej. :kiss:

Ciekaw jestem czy dawniej też tak było?
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Erebus_Querella
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2018, 17:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: forum pada

Post autor: Erebus_Querella »

Jeżeli o psychologię chodzi mężczyźni lepiej się w tym sprawdzają. Z doświadczenia wiem że kobiety często nie są obiektywne a ich poglądy czy odczucia wpływają na ich ocenę bardziej niż powinny. Zostaje nam też większość samobójstw i problemów w których to statystykach mężczyźni wyprzedzają kobiety. Nic dziwnego że interesują się rozwiązaniem a więc psychologia.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

Erebus_Querella pisze: 15 lut 2023, 17:00 Jeżeli o psychologię chodzi mężczyźni lepiej się w tym sprawdzają. Z doświadczenia wiem że kobiety często nie są obiektywne a ich poglądy czy odczucia wpływają na ich ocenę bardziej niż powinny. Zostaje nam też większość samobójstw i problemów w których to statystykach mężczyźni wyprzedzają kobiety. Nic dziwnego że interesują się rozwiązaniem a więc psychologia.
Hm.. Może to być sprawa różnicy pokoleń. W moim, czyli 50-latków zainteresowanie psychologią wśród mężczyzn bardzo znikome. Wśród kobiet nieco lepiej, ale też pobieżnie. :(

A wśród 30-latków (dominująca grupa wiekowa na forum) to nie wiem, jak to się kształtuje. Podejrzewam, że proporcje nieco się wyrównały. Jednak trudno by mi było uwierzyć w większe zainteresowanie tą dziedziną wiedzy ze strony panów niż pań.

Zresztą tutaj chłopaki dyskutują głównie na tematy światopoglądowe. Ożywiają się też nieco a konto relacji damsko męskich. Natomiast tematy stricte psychologiczne raczej leżą odłogiem, świadcząc jedynie o wspaniałej przeszłości forum introwertyków. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

Rafael pisze: 15 lut 2023, 16:12 Ciekaw jestem czy dawniej też tak było?
Rafael pisze: 15 lut 2023, 18:09 A wśród 30-latków (dominująca grupa wiekowa na forum)
Dawniej przeważającą grupą były osoby przed 30stką.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

Drim pisze: 16 lut 2023, 2:20 Dawniej przeważającą grupą były osoby przed 30stką.
A jeśli chodzi o płeć to kogo było więcej?
Z tych dawnych tematów, które ja czytam to wynika lekka przewaga postów kobiet, ale może to być spowodowane moim subiektywnym wyborem wątków, gdzie akuratnie panie przeważały.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

@Rafael
Pewnie po równo.
Poznały wolnych mężczyzn po 30, powychodziły za mąż, porodziły dzieci. Teraz na forum zostały same wolne chłopy po 30.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 531
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: jubei »

Nie ma drugiego forum o introwertykach więc ten monopol nie upadnie ;)
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

Drim pisze: 16 lut 2023, 16:39 Pewnie po równo.
Poznały wolnych mężczyzn po 30, powychodziły za mąż, porodziły dzieci.
No tak, to na pisanie na forum nie mają czasu. Może wrócą na emeryturze, ale wtedy to już będą w przewadze bo mężczyźni odejdą na wieczny odpoczynek.
Teraz na forum zostały same wolne chłopy po 30.
Parę kobiet jednak jest. ;)
I może będzie więcej, gdy będziemy dla nich bardziej sympatyczni. :hug:
Tak sobie to wyobrażam, ale mogę się mylić.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Agon »

Rafael pisze: 15 lut 2023, 16:12 Obecnie jest dość duża przewaga mężczyzn, co mnie osobiście dziwi, bo wiele tu tematów mieszczących się w ramach szeroko rozumianej psychologii. A to powinno przyciągać głównie kobiety. Nie brakuje też wątków romansowych, które drogie panie lubią najbardziej. :kiss:
Mnie to nie dziwi w ogóle. Jedna dziewczyna z innego forum napisała kiedyś, że na to forum nie wejdzie bo się jej to kojarzy ze stulejarstwem/spermiarstwem - któregoś z tych sformuowań użyła. Ta dziewczyna była taką grzeczną introwertyczką, a mimo to miała takie podejście i użyła takich słów. Może to odosobniony przypadek, a może nie.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

Na szczęście w moich tematach, np. o pozycji USA na świecie, żadne dziewczyny się nie wypowiadają i nie ma stulejarstwa. Sytuacja win-win.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

Agon pisze: 06 mar 2023, 23:29 Mnie to nie dziwi w ogóle. Jedna dziewczyna z innego forum napisała kiedyś, że na to forum nie wejdzie bo się jej to kojarzy ze stulejarstwem/spermiarstwem - któregoś z tych sformuowań użyła. Ta dziewczyna była taką grzeczną introwertyczką, a mimo to miała takie podejście i użyła takich słów. Może to odosobniony przypadek, a może nie.
Musiałem sprawdzić w słowniku, https://www.miejski.pl/slowo-Stulejarz co te słowa oznaczają.
I z moich obserwacji to tutaj nikogo takiego nie ma, kto by jakoś szczególnie zabiegał o względy pań. Raczej jest w tym temacie dość obojętnie.
Również w dawnych postach z przed lat niczego takiego nie zauważyłem.
Być może takie rzeczy dzieją się na pw, ale tego to ja już nie wiem. I inni też nie wiedzą.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
pe_ter84
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2023, 15:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5
MBTI: ISTJ

Re: forum pada

Post autor: pe_ter84 »

Problem tego forum to zbyt dużo wątków filozoficznych. Nic tu po mnie. :(
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Agon »

Rafael pisze: 07 mar 2023, 16:36 Być może takie rzeczy dzieją się na pw, ale tego to ja już nie wiem. I inni też nie wiedzą.
Z tego co wiem ona nigdy nie miała tutaj konta, po prostu tak sobie wymyśliła, że na forum dla introwertyków są takie osoby. Może miała jakieś kompleksy czy coś. No ale może dużo dziewczyn myśli podobnie, coś na zasadzie że facet introwertyk to nudziarz i męczybuła.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

Nie widzę nic nudnego w moim viewtopic.php?t=3564
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

Agon pisze: 07 mar 2023, 21:15 Z tego co wiem ona nigdy nie miała tutaj konta, po prostu tak sobie wymyśliła, że na forum dla introwertyków są takie osoby. Może miała jakieś kompleksy czy coś.
To forum jest dobre dla tych, którzy interesują się psychologią lub tymi dyskusjami, które są w dziale światopogląd.
A gdy ktoś używa takich słów jak ona to znaczy, że o psychologii nie ma żadnego pojęcia.

Wyrazy te służą tylko do siania zła, dyskryminacji i stygmatyzacji i osobą cokolwiek mającym wspólnego z psychologią nie przeszły by przez gardło.
A skoro tak to na tym forum nic ciekawego dla nie niej ma, bo kobiety na tematy światopoglądowe rzadko kiedy lubią dysputy prowadzić i mało prawdopodobne, aby do takich należała.

Na forach katolickich kiedyś było dużo kobiet. Nie wiem, czy nadal tak jest, ale podejrzewam że tak, bo to kościół żeńsko katolicki. A tutaj jest dużo antyreligijnych wpisów. To może niektóre osoby zniechęcić, a na pewno nie przyciągnie. Gdyby to było forum introwertyków katolików to jest wysoce prawdopodobne, że byłaby przewaga płci pięknej. ;)

No ale może dużo dziewczyn myśli podobnie, coś na zasadzie że facet introwertyk to nudziarz i męczybuła.
Na pewno jest sporo takich osób, ale to będą raczej rozrywkowe ekstrawertyczki, a to już zupełnie nie dla nich miejsce.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ