club , szkoła życia dla introwertyków

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
bloodmary21
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2011, 11:56
Płeć: nieokreślona

club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: bloodmary21 »

Fajnie,żeby było gdzieś miejsce, gdzie ludzie o spokojnym charakterze mogli by ze sobą porozmawiać,lub szkoła uczaca dzieci introwertyczne bycia twardym w dzisiejszych czasach,gdzie nikt by ich nie krytykował, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: cityCAT »

bloodmary21 pisze: szkoła uczaca dzieci introwertyczne bycia twardym w dzisiejszych czasach

Z całym szacunkiem, czy panna się naćpała?
Actually, I CAN
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: highwind »

Szkoła to może i przesada, ale mi się spodobał pomysł z klubem dla introwertyków :P
Awatar użytkownika
bloodmary21
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2011, 11:56
Płeć: nieokreślona

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: bloodmary21 »

highwind pisze:Szkoła to może i przesada, ale mi się spodobał pomysł z klubem dla introwertyków :P
Nie chodziło mi o zwykłą szkołę, tyko taką, gdzie odbywałyby się jakieś zajęcia dodatkowe, sztuki walki, lekcje integracyjne, taneczne, językowe, gdzie można by było poznać introwertyków lub np. kolonie można by było w wakacje zorganizować.
cityCAT pisze:
bloodmary21 pisze: szkoła uczaca dzieci introwertyczne bycia twardym w dzisiejszych czasach

Z całym szacunkiem, czy panna się naćpała?
Z całym szacunkiem, proszę mnie nie obrażać, nie podoba się, to nie. 8)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: highwind »

bloodmary21 pisze:Nie chodziło mi o zwykłą szkołę, tyko taką, gdzie odbywałyby się jakieś zajęcia dodatkowe, sztuki walki, lekcje integracyjne, taneczne, językowe, gdzie można by było poznać introwertyków lub np. kolonie można by było w wakacje zorganizować.
Jest masę takich miejsc (mieszanych), a tworzenie dodatkowych wyłącznie dla introwertyków wydaje mi się przegięte i wręcz szokujące. Trzeba byłoby robić jakieś wstępne testy psychologiczne, bo inaczej siłą rzeczy większość członków byłaby ekstrawertykami i źle mi się to kojarzy (był taki odcinek South Parka "Ginger kids", gdzie powstał klub wyłącznie dla rudych, piegowatych, bladych, wykluczonych społecznie dzieci, które w końcu zapragnęły eksterminacji ludzkości). Bycie introwertykiem do niczego nie predestynuje ani nie jest żadnym upośledzeniem, żeby tworzyć jakieś specjalne kursy wyłącznie dla ludzi o tym profilu psychologicznym.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: Padre »

bloodmary21 pisze:gdzie można by było poznać introwertyków
Eee... na przykład tu?
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: MetalMan »

Bez obrazy, ale sumie blisko kolezance do Adolfa: on też wspierał ludzi jednego typu :lol:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: Padre »

MetalMan pisze:Bez obrazy, ale sumie blisko kolezance do Adolfa: on też wspierał ludzi jednego typu :lol:
Właśnie przegrałeś na mocy Prawa Godwina ;-) Ty masz jakieś tendencje do samodestrukcji :-D
Chętnie bym za to usłyszał od Założycielki jak ona sobie w ogóle takie miejsce wyobraża? Co to właściwie miałoby być, hotel "Pod Introwertykiem"?
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: Pałer_Frytas »

Bloodmary jest agentem wroga.
Ekstrawertycy chcą żebyśmy wszyscy przyznali się publicznie do swojej inności chodząc do tych klubów, a potem nas ześlą do obozów koncentracyjnych dla Intro. A nad brama umieszczą żelazny napis Otwartość czyni Wolnym. I będziemy musieli całe dnie opowiadać publicznie o swoich uczuciach i bawić się na co wieczornych imprezach techno.
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
bloodmary21
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2011, 11:56
Płeć: nieokreślona

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: bloodmary21 »

Może i racja, nie można dzielić ludzi, w końcu ostatecznie wszyscy ludzie są sobie równi, chcialam tylko zobaczyć ,co myślicie na ten temat.
Pałer_Frytas pisze:Bloodmary jest agentem wroga.
Ekstrawertycy chcą żebyśmy wszyscy przyznali się publicznie do swojej inności chodząc do tych klubów, a potem nas ześlą do obozów koncentracyjnych dla Intro. A nad brama umieszczą żelazny napis Otwartość czyni Wolnym. I będziemy musieli całe dnie opowiadać publicznie o swoich uczuciach i bawić się na co wieczornych imprezach techno.
Nie nie jestem agentem, ale daleś mi do myślenia przyjacielu, bo tak naprawdę introwertycy są bardzo twardzi, dopełniają życie ekstrawertyków, bez nich gaduły ni poradziłby sobie, tak jak my bez nich.
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: cityCAT »

Padre pisze:Co to właściwie miałoby być, hotel "Pod Introwertykiem"?
hahaha Padre u are the best ^_^
Pałer_Frytas pisze:A nad brama umieszczą żelazny napis Otwartość czyni Wolnym. I będziemy musieli całe dnie opowiadać publicznie o swoich uczuciach i bawić się na co wieczornych imprezach techno.
Chyba tak właśnie bloodmary21 wyobraża sobie ową szkołę dla introwertyków, w której uczą nas 'bycia twardym' q;
Actually, I CAN
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: Padre »

Pałer_Frytas pisze:I będziemy musieli całe dnie opowiadać publicznie o swoich uczuciach i bawić się na co wieczornych imprezach techno.
Oh, teh horror, teh horror... chyba się wieczorem napiję przez ten szok. Wiem już, dobry bock mnie uleczy ;-)
bloodmary21 pisze:chcialam tylko zobaczyć ,co myślicie na ten temat.
To, że jeszcze nie napisałąś, jak sama sobie to właściwie wyobrażasz. Miejsce gdzie introwertycy mogą ze sobą porozmawiać jest chociażby tutaj.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
maga
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:57
Płeć: nieokreślona

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: maga »

Chodzenie do takiej szkoły mogłoby skutkować ubytkami w umiejętności raczenia sobie w życiu, bo lekcje bycia twardym nie zastąpiłyby praktycznego doświadczenia, które daje zwykła szkoła. Za to dobrze byłoby, gdyby w ramach zajęć szkolnych istniały kursy prowadzone przez psychologów, uczące krytykowanych teorii radzenia sobie z negatywnym nastawieniem innych i, co ważniejsze, uświadamiające krytykującym (uczniom, rodzicom) jak odmienne są ludzkie charaktery i jak ważny jest szacunek względem drugiego człowieka.
Bardzo spodobał mi się pomysł z klubem dla introwertyków. To byłoby coś!
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: Padre »

maga pisze: co ważniejsze, uświadamiające krytykującym (uczniom, rodzicom) jak odmienne są ludzkie charaktery i jak ważny jest szacunek względem drugiego człowieka.
O, i to jest dobry pomysł. Dzieci są bezwzględne w gnojeniu tych, którzy w dowolny sposób odstają od grupy, a tego typu problemy są w szkołach zamiatane pod dywanik. Niedawno nawet trafiłem na sieci na ciekawą notkę na ten temat, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Zbyt wiele czytam wieczorami, albo Niemiec mnie dopada ;-)
maga pisze: Bardzo spodobał mi się pomysł z klubem dla introwertyków. To byłoby coś!
Fpisójcie miasta kture siem zgadzajom!!!!!111!1!11 ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
bloodmary21
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2011, 11:56
Płeć: nieokreślona

Re: club , szkoła życia dla introwertyków

Post autor: bloodmary21 »

maga pisze:Chodzenie do takiej szkoły mogłoby skutkować ubytkami w umiejętności raczenia sobie w życiu, bo lekcje bycia twardym nie zastąpiłyby praktycznego doświadczenia, które daje zwykła szkoła. Za to dobrze byłoby, gdyby w ramach zajęć szkolnych istniały kursy prowadzone przez psychologów, uczące krytykowanych teorii radzenia sobie z negatywnym nastawieniem innych i, co ważniejsze, uświadamiające krytykującym (uczniom, rodzicom) jak odmienne są ludzkie charaktery i jak ważny jest szacunek względem drugiego człowieka.
Bardzo spodobał mi się pomysł z klubem dla introwertyków. To byłoby coś!


Masz w zupełności rację. Teraz cieszę się ,że zapoczatkowałam dany temat, bo do tej byłam tylko krytykowana. Przynajmiej mogłam kogoś zainspirować. Kursy to naprawdę świetna sprawa. Tak, poza tym faktycznie w szkole uczymy się konfrontacji z ludzmi nietolerancyjnymi, szczególnie gimnazjach. Żal mi było tylko dzieciaków i młodzieży introwertyków, że mają trudniejszy start niż ich rówieśnicy ekstrawertycy, bo muszą stawić czoło początkowemu niezrozumieniu, coś o tym wiem. Dobrze oczywiście jak mają wsparcie w rodzicach, gorzej jak w domu też są wyśmiewani, to bywa traumatyczne i może prowadzić do tragedii.
ODPOWIEDZ