Czym piszecie?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Czym piszecie?

Post autor: arvendanci »

Tego w sumie nie widziałem tutaj nigdzie jeszcze, więc ciekaw jestem czym sobie skrobiecie na co dzień. Czy to notatki, czy teksty, w szkole, na uczelni, w pracy. Taka odskocznia od klawiatury ;]

Jeśli o mnie chodzi to od czasu gdy do ręki wpadło mi pióro - tak już nie chciało wypaść i nie wypadło.
Nie potrafię wrócić do długopisu.
Pióro to jest coś, co można powiedzieć, że ma w sobie jakąś "duszę". Pisze tylko dla tej osoby, która jest jego właścicielem, dopasowuje się.

Czekam na Wasze opinie w tej sprawie :)
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Czym piszecie?

Post autor: Padre »

Pisałem dawniej piórem, niestety jest ono bardzo niewygodne gdy trzeba coś na szybko zanotować przy maszynie, często gęsto na pierwszej lepszej z grubsza prostej powierzchni (niekoniecznie poziomej ;-) ). Teraz skrobię pierwszym z brzegu mazakiem, który wpadnie mi w ręce.
arvendanci pisze:Pióro to jest coś, co można powiedzieć, że ma w sobie jakąś "duszę". Pisze tylko dla tej osoby, która jest jego właścicielem, dopasowuje się.
Lekki snobizm? Hi hi ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Czym piszecie?

Post autor: Akolita »

Żółte jednorazowe długopisy od Bic.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Wroblaka
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 16 gru 2011, 19:23
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czym piszecie?

Post autor: Wroblaka »

Pióro z czarnym tuszem, w braku tuszu czarne długopisy za 20gr.
4w5 "Włóczęga"
Obrazek
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Czym piszecie?

Post autor: Kosa13 »

Akolita pisze:Żółte jednorazowe długopisy od Bic.
Co oznacza termin "jednorazowy długopis" :o ? Nigdy nie spotkalem sie z dlugopisem ktorym nie mozna pisac po pierwszym uzyciu. Osobiscie pisze niebieskim dlugopisem lub (jesli nie mam) czarnym jesli kolega/kolezanka nie ma niebieskiego 8) .
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: Czym piszecie?

Post autor: arvendanci »

Co oznacza termin "jednorazowy długopis" ?
Że jak zaczniesz pisać, to musisz nim pisać do momentu wyczerpania atramentu :D
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Czym piszecie?

Post autor: Akolita »

Kosa13 pisze:
Akolita pisze:Żółte jednorazowe długopisy od Bic.
Co oznacza termin "jednorazowy długopis" :o ? Nigdy nie spotkalem sie z dlugopisem ktorym nie mozna pisac po pierwszym uzyciu. Osobiscie pisze niebieskim dlugopisem lub (jesli nie mam) czarnym jesli kolega/kolezanka nie ma niebieskiego 8) .
Jak się wyczerpie tusz, to nie masz możliwości zmiany wkładu.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Czym piszecie?

Post autor: Padre »

Akolita pisze:Jak się wyczerpie tusz, to nie masz możliwości zmiany wkładu.
A chocby i nawet, to nie masz możliwości kupienia wkładu.
Ostatnio zrobiłem remanent nawarstwionych różniastych długopisów firmowych, których nazbierało się przez lata sporo. Na moje oko, pisać czym mam do śmierci. Ktoś reflektuje? ;-) Na pisaka, nie na śmierć.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Czym piszecie?

Post autor: leonidas »

długopis ale taki nieco lepszy z gumowa nakladka spinką metalowa itp bardziej praktycznijszy jak sa nudy se rozkrecasz bawisz se sprezynka wkladem korbkami a z piurem co zrobisz nie bardzo
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Czym piszecie?

Post autor: SardonicAlly »

Żółte jednorazowe długopisy od Bic.
o, to to. Mam tendencje do gubienia długopisów własnych i chomikowania cudzych, więc pisząc tanimi minimalizuję koszty. Kolor ułatwia rozpoznanie ewentualnych zachomikowanych intruzów. No, chyba że zachachmęce komuś Bica.
Piórem które kiedyś dostałam też piszę, ale tylko w domu, ze względów jw. Podobno najczytelniej piszę ołówkiem, nie wiedzieć czemu :P
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Czym piszecie?

Post autor: Sorrow »

Żel pen.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Czym piszecie?

Post autor: highwind »

Nie wiem jak na innych uczelniach, ale na PWr dwa razy w roku organizowane są targi pracy - zjeżdżają się ludzie z HRu parunastu/może parudziesięciu firm, dostają boksy i prezentują w nich swoje przedsiębiorstwa, szukając potencjalnych rekrutów. Oczywiście leniwych studentów trzeba jakoś skusić do podejścia, więc na stoiskach można znaleźć czekoladki, gadżety no i przede wszystkim długopisy. Jeden obchód i miałem zapas długopisów na rok, do kolejnych targów, a i kieszenie wypchane słodyczami :D W czasach kryzysu obchód powtarzany był parokrotnie ;) Większość długopisów to badziewie, ale zdarzają się perełki piszące naprawdę świetnie. A ostatnimi czasy najczęściej do pisania używam klawiatury...
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: Czym piszecie?

Post autor: arvendanci »

Oj to prawda:D U nas na uczelni jest dokładnie to samo.
Niestety niektórzy zamiast iść w celu dowiedzieć się tego i owego na temat wystawcy, ofert itd. idą tylko i wyłącznie po to, aby nabrać jak najwięcej długopisów.
No ale, że mi długopis obcy to jak wystawca potrafi coś ciekawego zaprezentować to kuszę się wyłącznie na słodycze ;)
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym piszecie?

Post autor: Inno »

Piszę długopisami, które znajduję upchnięte gdzieś po domu. Kiedyś próbowałam używać pióra, ale jestem leworęczna i rozmazywałam sobie tusz dłonią. Ze snobizowania się nici. :<
Obrazek
Awatar użytkownika
Will
Intronek
Posty: 59
Rejestracja: 10 maja 2012, 21:03
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym piszecie?

Post autor: Will »

Uwielbiam grubo piszące tanie pióra do 10 zł. Są tanie, uniwersalne, wyraźne i podatne na "zmazikowanie".
Kiedyś pisałem snobistycznym Parkerem, ale onegdaj spadł końcówką na podłogę i scentrowana w ten sposób stalówka zaczęła skrzypieć przy pisaniu.
INTJ
Samotność jest dla umysłu tym, czym dieta dla ciała.
ODPOWIEDZ