Pisz prawdę

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Fire
Pobudzony intro
Enneagram: 4
MBTI: INFJ

Re: Pisz prawdę

Post autor: Fire » 01 gru 2019, 14:07

Tak, pewnie, nie do przesady ale tak

Używasz na codzień czegoś, co daje zapach w domu, typu świeczki zapachowe czy kadzidełka?

enter enigma
Introwertyk

Post autor: enter enigma » 01 gru 2019, 14:55

Nie. Nigdy mnie jakoś do tego nie ciągnęło.

Jaką książkę ostatnio przeczytałeś/-łaś?

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Post autor: Miszka » 03 gru 2019, 20:20

Geotechnika, Zenona Wiłuna. Oprócz tego że 80% to wzoru na obliczanie różnych parametrów gruntów/skarp/zboczy itp, to nawet wciągająca, żałuję że nie miałem czasu przeczytać jej w czasie studiów;)
Ostatni rok właściwie głównie doczytuję podręczniki i artykuły i normy które przydają się w pracy, z książek z poza tego klimatu ostatnią była"Wspinaczka" Bukriejewa. Opisuje ona jeden z najtragiczniejszych wypadków na Mount Evereście, gdy dwie grupy komercyjne utknęły w zamieci śnieżnej, podczas której zginęli obaj szefowie wypraw oraz kilku klientów. Ciekawe jest podejście Bukriejewa do wspinaczki (a był on zdecydowanie najlepszym himalaistą i przewodnikiem wśród wszystkich osób tego dnia atakujących Everest), ale też uderza całkiem inne podejście do roli przewodnika niż wyobrażali to sobie ludzie z "zachodu".

Jest ktoś kim się inspirujesz? Nieważne czy wśród znajomych, czy ludzi sławnych bądź postaci historycznych. I jeśli tak, to w czym chciał(a) byś tą osobę naśladować?

Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Post autor: Introja » 03 gru 2019, 23:14

Tak, jest sporo takich osób, wśród artystów najwięcej. Chciałabym naśladować te osoby w ich technice, zdolnościach, czasem w swobodnej zabawie z farbą, czasem w dopracowaniu szczegółów, i też w tym, by więcej czasu spędzać w ciągu tygodnia na tworzeniu.

Jakie miasto w Polsce zwiedzone do tej pory podoba ci się najbardziej i dlaczego?

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki » 04 gru 2019, 10:14

Gdańsk, że względu na piękne kamieniczki.

Jeśli miałbyś się zabić, jakbyś to zrobił? I dlaczego tak?

Racter

Post autor: Racter » 04 gru 2019, 22:24

Kiedyś fantazjowałem trochę na temat własnej śmierci przez wychłodzenie (hipotermię). Po prostu skorzystać z okazji fali mrozu (takich pod -20) i w śnieżnej scenerii wyjść na spacer do lasu z celem ucięcia sobie drzemki pod którymś z iglaków. Potencjalnie bezbolesne i mało inwazyjne.

Co sądzisz o mediach społecznościowych?

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki » 05 gru 2019, 7:23

Niektóre są przydatne, ale tylko do utrzymania kontaktu z niektórymi osobami. I to właściwie tylko FB.

Jaki zawód wydaje Ci się najgorszy i dlaczego?

enter enigma
Introwertyk

Post autor: enter enigma » 05 gru 2019, 12:59

Prostytutka. Obrzydliwość.

Gdybyś nie musiał(a) pracować, bo był(a)byś dostatecznie bogaty/-a, co byś zrobił(a) z nadmiarem wolnego czasu?

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Post autor: Miszka » 05 gru 2019, 17:31

Chyba i tak bym chciał pracować, albo przynajmniej mieć jakiś stały obowiązek. Ale takie życie z marzeń dla mnie podróżowanie, ale nie na zasadzie "zwiedzić jak najwięcej", a raczej powolne. Przeprowadzka do innego kraju, mieszkanie tam kilka miesięcy lub lat, poznawanie zwyczajów i ludzi (i tu praca, chociażby dorywcza byłaby wskazana), przy okazji zwiedzanie, wizyty w zapomnianych przez ruch turystyczny miejscach, a następnie powrót na jakiś czas do "swoich" i myślenie o kolejnym miejscu. W wakacje chciałbym opiekować się jakimiś miejscami w Beskidach, np, bazą namiotową lub chatką studencką, w zimę więcej czasu spędzać z książką w ręku.

Jakich zwyczajów/tradycji najbardziej nie lubisz, a jakie są Ci obojętne lub wydają się spoko?

enter enigma
Introwertyk

Post autor: enter enigma » 05 gru 2019, 17:58

Nie lubię zwyczaju niejedzenia mięsa w piątek. Kiedyś wyrzeczenie się mięsa to było coś, bo mięso pojawiało się rzadko na stole i było daniem odświętnym. Teraz mięso nie ma już takiego wyjątkowego statusu. Post w piątek? Powinien być raczej od internetu :P To jest dopiero wyrzeczenie dla współczesnego człowieka.
Pozostałe zwyczaje traktuję raczej obojętnie. Z tych co bardziej lubię to tradycję obdarowywania prezentami na gwiazdkę :P

Wolał(a)byś spotykać się z nieurodziwym partnerem, ale majętnym czy z osobą piękną, ale niezamożną?

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Post autor: Miszka » 05 gru 2019, 23:29

Też mam podobne wrażenie odnośnie postu w piątek;)

Zdecydowanie to drugie. Nawet nie chodzi o to że uważam piękno za coś ważnego, wystarczy mi poziom "ujdzie" u dziewczyny z którą miałbym się spotykać :P
Istotne dla mnie jest to że 1)potrafię na siebie zarobić, więc majętna partnerka nie jest mi potrzebna, nie wyobrażam sobie od kogoś brać kasy, nawet od żony/dziewczyny :D 2) cenię zaradność, więc bardziej niż osoby z budżetem szukałbym kogoś kto będzie wstanie pracować lub jakoś sobie radzić w życiu, nawet jak w danym momencie nie ma oszczędności.

Gdybyś mogła/mógł zdecydować do jakiej sprawy politycy nie mają prawa się wtrącać (np, gospodarka, kościół, system edukacji itp.), to co by to było i dlaczego?

ODPOWIEDZ