Pisz prawdę

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Fire
Stały bywalec

Re: Pisz prawdę

Post autor: Fire »

Tak, pewnie, nie do przesady ale tak

Używasz na codzień czegoś, co daje zapach w domu, typu świeczki zapachowe czy kadzidełka?

enter enigma
Pobudzony intro

Post autor: enter enigma »

Nie. Nigdy mnie jakoś do tego nie ciągnęło.

Jaką książkę ostatnio przeczytałeś/-łaś?

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Post autor: Miszka »

Geotechnika, Zenona Wiłuna. Oprócz tego że 80% to wzoru na obliczanie różnych parametrów gruntów/skarp/zboczy itp, to nawet wciągająca, żałuję że nie miałem czasu przeczytać jej w czasie studiów;)
Ostatni rok właściwie głównie doczytuję podręczniki i artykuły i normy które przydają się w pracy, z książek z poza tego klimatu ostatnią była"Wspinaczka" Bukriejewa. Opisuje ona jeden z najtragiczniejszych wypadków na Mount Evereście, gdy dwie grupy komercyjne utknęły w zamieci śnieżnej, podczas której zginęli obaj szefowie wypraw oraz kilku klientów. Ciekawe jest podejście Bukriejewa do wspinaczki (a był on zdecydowanie najlepszym himalaistą i przewodnikiem wśród wszystkich osób tego dnia atakujących Everest), ale też uderza całkiem inne podejście do roli przewodnika niż wyobrażali to sobie ludzie z "zachodu".

Jest ktoś kim się inspirujesz? Nieważne czy wśród znajomych, czy ludzi sławnych bądź postaci historycznych. I jeśli tak, to w czym chciał(a) byś tą osobę naśladować?

Awatar użytkownika
Introja
Rozkręcony intro
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Post autor: Introja »

Tak, jest sporo takich osób, wśród artystów najwięcej. Chciałabym naśladować te osoby w ich technice, zdolnościach, czasem w swobodnej zabawie z farbą, czasem w dopracowaniu szczegółów, i też w tym, by więcej czasu spędzać w ciągu tygodnia na tworzeniu.

Jakie miasto w Polsce zwiedzone do tej pory podoba ci się najbardziej i dlaczego?

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Pobudzony intro
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki »

Gdańsk, że względu na piękne kamieniczki.

Jeśli miałbyś się zabić, jakbyś to zrobił? I dlaczego tak?

Racter

Post autor: Racter »

Kiedyś fantazjowałem trochę na temat własnej śmierci przez wychłodzenie (hipotermię). Po prostu skorzystać z okazji fali mrozu (takich pod -20) i w śnieżnej scenerii wyjść na spacer do lasu z celem ucięcia sobie drzemki pod którymś z iglaków. Potencjalnie bezbolesne i mało inwazyjne.

Co sądzisz o mediach społecznościowych?

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Pobudzony intro
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki »

Niektóre są przydatne, ale tylko do utrzymania kontaktu z niektórymi osobami. I to właściwie tylko FB.

Jaki zawód wydaje Ci się najgorszy i dlaczego?

enter enigma
Pobudzony intro

Prostytutka. Obrzydliwość.

Gdybyś nie musiał(a) pracować, bo był(a)byś dostatecznie bogaty/-a, co byś zrobił(a) z nadmiarem wolnego czasu?

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Chyba i tak bym chciał pracować, albo przynajmniej mieć jakiś stały obowiązek. Ale takie życie z marzeń dla mnie podróżowanie, ale nie na zasadzie "zwiedzić jak najwięcej", a raczej powolne. Przeprowadzka do innego kraju, mieszkanie tam kilka miesięcy lub lat, poznawanie zwyczajów i ludzi (i tu praca, chociażby dorywcza byłaby wskazana), przy okazji zwiedzanie, wizyty w zapomnianych przez ruch turystyczny miejscach, a następnie powrót na jakiś czas do "swoich" i myślenie o kolejnym miejscu. W wakacje chciałbym opiekować się jakimiś miejscami w Beskidach, np, bazą namiotową lub chatką studencką, w zimę więcej czasu spędzać z książką w ręku.

Jakich zwyczajów/tradycji najbardziej nie lubisz, a jakie są Ci obojętne lub wydają się spoko?

enter enigma
Pobudzony intro

Nie lubię zwyczaju niejedzenia mięsa w piątek. Kiedyś wyrzeczenie się mięsa to było coś, bo mięso pojawiało się rzadko na stole i było daniem odświętnym. Teraz mięso nie ma już takiego wyjątkowego statusu. Post w piątek? Powinien być raczej od internetu :P To jest dopiero wyrzeczenie dla współczesnego człowieka.
Pozostałe zwyczaje traktuję raczej obojętnie. Z tych co bardziej lubię to tradycję obdarowywania prezentami na gwiazdkę :P

Wolał(a)byś spotykać się z nieurodziwym partnerem, ale majętnym czy z osobą piękną, ale niezamożną?

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Też mam podobne wrażenie odnośnie postu w piątek;)

Zdecydowanie to drugie. Nawet nie chodzi o to że uważam piękno za coś ważnego, wystarczy mi poziom "ujdzie" u dziewczyny z którą miałbym się spotykać :P
Istotne dla mnie jest to że 1)potrafię na siebie zarobić, więc majętna partnerka nie jest mi potrzebna, nie wyobrażam sobie od kogoś brać kasy, nawet od żony/dziewczyny :D 2) cenię zaradność, więc bardziej niż osoby z budżetem szukałbym kogoś kto będzie wstanie pracować lub jakoś sobie radzić w życiu, nawet jak w danym momencie nie ma oszczędności.

Gdybyś mogła/mógł zdecydować do jakiej sprawy politycy nie mają prawa się wtrącać (np, gospodarka, kościół, system edukacji itp.), to co by to było i dlaczego?

Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ

Post autor: Papaja »

Zdecydowanie kościół.stanowi on w Polsce potężne narzędzie manipulacyjne gdzie polityka nie powinna się mieszać.

Dostajesz premie świąteczna 10000zl.mozesz ją wydać tylko na jedna rzecz.co to będzie?i dlaczego akurat to?
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?

enter enigma
Pobudzony intro

Egzotyczne wakacje. Z rzeczy materialnych za 10 tys. zł nic nie jest mi potrzebne (nie kupuję drogich gadżetów), a na poważniejsze rzeczy typu kupno domu ta kwota jest za mała. Więc będzie urlop, lubię podróżować 8)

Na jaki film i z kim wybierasz się do kina w najbliższym czasie?

Awatar użytkownika
Ananas
Introwertyk
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP

Post autor: Ananas »

Chciałem iść na Star Wars, ale nie wyszło :/, a tak to niczego nie planuję w najbliższym czasie.

Czego brakuje ci w życiu i jak zamierzasz to zmienić ?
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Czasu, zdecydowanie. To znaczy innych rzeczy też, ale to jest dla mnie teraz najpilniejsze. Planuję zmienić pracę na taką bliżej domu, najlepiej zaczynającą się od wcześniejszej godziny niż obecna.
Jaki gatunek filmów najbardziej cenisz i dlaczego?

ODPOWIEDZ