Ogólnie o Rzeczypospolitej

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 531
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: jubei »

No słuchałem ostatnio trochę Sommera #13 czasem daje fajne wrzutki. Lubię jego humor. Ale z Jabłonowskimi się zadaje więc nie wiem czy to nie jedna szuria. No i mam opinie Michalkiewiczu.

Coś dla konfiarzy... :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=0qr0sCQ6kfo
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Pitoń, niehabilitowany i Jabłonowski. Doborowe towarzystwo.

Prawdopodobna koalicja PiS, a raczej głównie SP + Konfederacja na jesień 2023 r.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 390
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: patha »

Niespełniony aktor pozujący na profesora wszechnauk i inkwyzytor neofita. Barwna para i mam podejrzenia kto tu kogo będzie chciał wykorzystać ,ale chyba się nie skuszę :)
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: tonerek »

Lokalny patriotyzm każe mi zalinkować ten artykuł: https://www.money.pl/gospodarka/tyle-pr ... 3072a.html
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 531
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: jubei »

To wynik podwyżek inflacyjnych. Ale i tak nieźle.

Ciekawy jestem co z Ukraińcami, którzy powinni obniżać średnią właśnie?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: tonerek »

jubei pisze: 01 cze 2023, 20:14 Ciekawy jestem co z Ukraińcami, którzy powinni obniżać średnią właśnie?
Ponoć też zakładają firmy, głównie IT, w tym JDG - (chociaż z tego co rozumiem obejmuje zarobki brutto w firmach >9 osób, więc JDG chyba odpada). Może dlatego.

Ale jeżeli w jakiś sposób obniżają średnią zarobków to raczej to zjawisko występuje we wszystkich większych miastach.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 531
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: jubei »

Mamy za pasem debatę Mentzen i Petru. Ciekawe jest to, że media promują partię Mentzena, która jest określana jako prorosyjska. Według mnie to nie przypadkowe. Bo to oni będą tworzyć koalicję z PIS. Opozycji nie widze jakoś, ani w mediach ani nic, jaks taka niewyraźna. A PSL i Lewica chętnie się dołaczą za stołki. Bo PIS samo na pewno nie będzie miało większości. Do tego wymowna odmowa odpowiedzi Mentzena na pytanie czy chcą wyjśc z UE. Wieszczę upadek tego kraju.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 298
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: apohawk »

jubei pisze: 21 cze 2023, 23:08 Mamy za pasem debatę Mentzen i Petru. Ciekawe jest to, że media promują partię Mentzena, która jest określana jako prorosyjska. Według mnie to nie przypadkowe. Bo to oni będą tworzyć koalicję z PIS. Opozycji nie widze jakoś, ani w mediach ani nic, jaks taka niewyraźna. A PSL i Lewica chętnie się dołaczą za stołki. Bo PIS samo na pewno nie będzie miało większości. Do tego wymowna odmowa odpowiedzi Mentzena na pytanie czy chcą wyjśc z UE. Wieszczę upadek tego kraju.
Debaty nie oglądałem, nie widzę sensu dawać swego czasu Petru. Nawet nie wiem, jaką obecnie pełni funkcję i na co ma wpływ. Mentzen, jako prezes korwinowców, współprezes (czy jak to nazwać) konfederacji i główna twarz kampanii konfederacji razem z Bosakiem, ma wpływ. Jak by rozmowa była z Tuskiem, Kaczyńskim lub innym prezesem partii sejmowej to bym posłuchał.
Ciekawi mnie to określenie Mentzena jako prorosyjskiego. Dla większości Polaków prorosyjskość jest wręcz odpychająca, więc to fajny epitet do obrzucania przeciwników. Dla mnie prorosyjskie są w Polsce partie proniemieckie, bo Niemcy są prorosyjskie. W interesie Niemiec jest przywrócenie Rosji do stanu sprzed wojny. A jaki interes miałaby mieć Polska lub Mentzen w popieraniu Rosji? I najważniejsze, w czym to się przejawia? Skąd to określenie?

Ja raczej wieszczę upadek Unii Europejskiej jako Unii Europejskiej na rzecz Zjednoczonych Landów Germańskich lub IV Rzeszy. Czy oznacza to upadek przy okazji Polski, nie wiem. Czy wyrzucą/wypchną nas z Unii czy sami wyjdziemy czy może jednak całkowicie się poddamy? Nie wiem. O ile los UE jest jasny, o tyle los Polski pozostaje dla mnie wciąż zagadką.
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

apohawk pisze: 22 cze 2023, 13:35 Petru. Nawet nie wiem, jaką obecnie pełni funkcję i na co ma wpływ.
Petru w ramach własnego komitetu wyborczego będzie ubiegał się o mandat senatora w okręgu Warszawa Mokotów, Ursynów, Wawer, Wilanów.
Wybory w kwietniu. Szanse na mandat wysokie. Kopiując z 2019 to lewica wystawi Jaruzelską (xd), a PiS musi ad-hoc kogoś szukać bo wystawili wówczas Gowinowca.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 390
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: patha »

Drim pisze: 22 cze 2023, 16:03
apohawk pisze: 22 cze 2023, 13:35 Petru. Nawet nie wiem, jaką obecnie pełni funkcję i na co ma wpływ.
Petru w ramach własnego komitetu wyborczego będzie ubiegał się o mandat senatora w okręgu Warszawa Mokotów, Ursynów, Wawer, Wilanów.
Wybory w kwietniu. Szanse na mandat wysokie. Kopiując z 2019 to lewica wystawi Jaruzelską (xd), a PiS musi ad-hoc kogoś szukać bo wystawili wówczas Gowinowca.
Na Jaruzelską, oj, głosowałbym. Chociaż od zarania dziejów wspierałem wszystkie morfikacje UPRu
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

@patha a co za problem? Zamieszkaj w Wilanowie i głosuj :serce:

https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszk ... a-wilanow/
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 531
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: jubei »

apohawk pisze: 22 cze 2023, 13:35
jubei pisze: 21 cze 2023, 23:08 Mamy za pasem debatę Mentzen i Petru. Ciekawe jest to, że media promują partię Mentzena, która jest określana jako prorosyjska. Według mnie to nie przypadkowe. Bo to oni będą tworzyć koalicję z PIS. Opozycji nie widze jakoś, ani w mediach ani nic, jaks taka niewyraźna. A PSL i Lewica chętnie się dołaczą za stołki. Bo PIS samo na pewno nie będzie miało większości. Do tego wymowna odmowa odpowiedzi Mentzena na pytanie czy chcą wyjśc z UE. Wieszczę upadek tego kraju.
Debaty nie oglądałem, nie widzę sensu dawać swego czasu Petru. Nawet nie wiem, jaką obecnie pełni funkcję i na co ma wpływ. Mentzen, jako prezes korwinowców, współprezes (czy jak to nazwać) konfederacji i główna twarz kampanii konfederacji razem z Bosakiem, ma wpływ. Jak by rozmowa była z Tuskiem, Kaczyńskim lub innym prezesem partii sejmowej to bym posłuchał.
Ciekawi mnie to określenie Mentzena jako prorosyjskiego. Dla większości Polaków prorosyjskość jest wręcz odpychająca, więc to fajny epitet do obrzucania przeciwników. Dla mnie prorosyjskie są w Polsce partie proniemieckie, bo Niemcy są prorosyjskie. W interesie Niemiec jest przywrócenie Rosji do stanu sprzed wojny. A jaki interes miałaby mieć Polska lub Mentzen w popieraniu Rosji? I najważniejsze, w czym to się przejawia? Skąd to określenie?

Ja raczej wieszczę upadek Unii Europejskiej jako Unii Europejskiej na rzecz Zjednoczonych Landów Germańskich lub IV Rzeszy. Czy oznacza to upadek przy okazji Polski, nie wiem. Czy wyrzucą/wypchną nas z Unii czy sami wyjdziemy czy może jednak całkowicie się poddamy? Nie wiem. O ile los UE jest jasny, o tyle los Polski pozostaje dla mnie wciąż zagadką.
Cześć,
nie napisałem że Mentzen jest prorosyjski, tylko partia, na której przewodnika został wybrany. Na czas wyborów schowali Brauna, Mikkego i może jeszcze kogoś. Jest jeszcze Ordo Iuris. Tam pod skóra wydaje się są jacyś religijni fanatycy i o zgrozo młodzi. I do tego przechrzty z byłych Narodowców, więc jak najbardziej materiał na "przystawkę".

Tak więc teraz ida wybory i partia jest liberalna, a po wyborach będzie powrót do spraw aborcji - utrzymania jak najscislejszej, wyjścia z UE i innych spraw. Będzie znowu szczekanie w sejmie. Media są w garści PIS i dlatego Mentzena tyle widać i go powaznie traktują. To jest strategia.

Przemyślałem tę sprawę, i uważam, że po tej partii tak samo się zawiedziemy jak po innych, a hasełka to dobrze się słucha. Mam prawo tak mówić, bo głosowałem na kogoś z Konfy do Parlamentu UE.

Ciekawe okreslenie, że partia, która jest proniemiecka jest prorosyjska. A partia, która jest anty UE to jest niby jaka. Mam nadzieję, że nie zatrzymałeś się na tym etapie. Bo co będzie w kolejnym etapie jak wyjdziemy z UE - wpadamy w ręce Rosji, ot co. Próżnia nie znosi pustki. Los UE jest taki jak każdej Unii i każdego Państwa, np Cesarstwa rzymskiego, upadnie prędzej czy później. Ale zamiast mysleć ideolo, może trzeba myslec pragmatycznie?

Połowa elektoratu to ludzie, którzy lubia jak sie robi "oborę" typu Braun vs choinka. Tak samo młodzi głosowali na Palikota ze sztucznym penisem. Ale czy to nas nie spycha właśnie na rubieża Europy? Powoli stajemy się dzikimi polami, to już konstatacja o obecnej polityce rządu.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

Przywrócenie Rosji do stanu sprzed wojny jest w interesie wszystkich. Nikt nie chce mieć drugiej Afryki na wschodzie Europy. Niestety mleko się rozlało, a kości się rzuciły i teraz będzie tylko jeszcze zabawniej.
Prawdopodobnie UE będzie grała kartę: najpierw ratujmy innych, a potem samych siebie. Najwięcej na XXI wieku skorzystają Chiny i USA. Szanse Polski na opuszczenie struktur UE są równe 0%.
Duńczycy mają największe szanse na opuszczenie UE i tutaj trzeba obserwować co tam Glücksburgowie wykombinują.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 298
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: apohawk »

Drim pisze: 23 cze 2023, 11:55 Przywrócenie Rosji do stanu sprzed wojny jest w interesie wszystkich. Nikt nie chce mieć drugiej Afryki na wschodzie Europy. Niestety mleko się rozlało, a kości się rzuciły i teraz będzie tylko jeszcze zabawniej.
Przywrócenie Rosji do stanu sprzed wojny nie jest w interesie wszystkich, ponieważ jest to stan, w którym znowu atakują Ukrainę lub innego sąsiada. Na pewno nie jest to w interesie Ukrainy.
(...)
Najwięcej na XXI wieku skorzystają Chiny i USA.
(...)
Najwięcej skorzystają Chiny, USA i Indie, ale nie wiem w jakiej kolejności, przy czym Chiny w tym samym wieku czeka później klęska przez zapaść demograficzną. Pytanie czy wcześniej wywołają WW3 czy jednak da się tego uniknąć lub stłamsić na starcie.
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Drim »

apohawk pisze: 23 cze 2023, 18:55 Przywrócenie Rosji do stanu sprzed wojny nie jest w interesie wszystkich, ponieważ jest to stan, w którym znowu atakują Ukrainę lub innego sąsiada. Na pewno nie jest to w interesie Ukrainy.
Wówczas będzie można podjąć próbę odwiedzenia Federacji od wojny. Coś przez kilka lat (a nawet kilka miesięcy na przełomie 2021 i 2022) powstrzymywało Rosję przed ruszeniem na zachód. Co to mogło być?
apohawk pisze: 23 cze 2023, 18:55 Najwięcej skorzystają Chiny, USA i Indie, ale nie wiem w jakiej kolejności, przy czym Chiny w tym samym wieku czeka później klęska przez zapaść demograficzną. Pytanie czy wcześniej wywołają WW3 czy jednak da się tego uniknąć lub stłamsić na starcie.
Spokojnie, dopiero się rozkręcamy, przyjdzie czas żeby i nietoperzojadom dać w zęby.
ODPOWIEDZ